Męskie kosmetyki spod kobiecej ręki

Nie jest to tajemnicą, że w Saphiro widać kobiecą rękę, począwszy od tworzenia receptur, a skończywszy na pakowaniu zamówień z dbałością o szczegóły. Zastanawiacie się pewnie, czemu to kobieta tworzy kosmetyki skierowane do mężczyzn? W świecie męskich kosmetyków, zazwyczaj brodacze wykonują kosmetyki do brody, a panowie golący się zajmują się mydłami i innymi specyfikami do golenia/po goleniu.  W Saphiro chcieliśmy połączyć te dwa światy, stworzyć markę, która niezależnie od posiadanego zarostu, będzie zrzeszała mężczyzn kierujących się pewnymi wartościami- elegancją, wysoką jakością i chęcią dbania o siebie.

Wspominałam już o tym w opisie „o nas”, że studiuję kosmetologię, a w zasadzie lada chwila kończę studia. Kieruję się więc naukowym podejście do kosmetyków, potwierdzoną skutecznością konkretnych surowców i ich wpływem na skórę. Ponadto zdaję sobie sprawę z faktu, że męska skóra różni się od skóry kobiet- ma inne potrzeby, wymagania- a co za tym idzie trzeba o nią odpowiednio zadbać. Uważam, że nie płeć determinuje wiedzę o potrzebach męskiej skóry, a tworzenie odpowiednich kosmetyków, które działają, to połączenie wiedzy o surowcach oraz znajomość fizjologii skóry. Chirurdzy przecież nie muszą przeprowadzać zabiegów na sobie samych, by w efekcie być dobrymi lekarzami, tak samo nie trzeba mieć zarostu, by tworzyć skuteczne kosmetyki dla mężczyzn.

 

Oprócz znajomości tematu receptur, trzeba mieć świadomość, że mężczyźni także borykają się z problemami skórnymi. Dla mnie- jako założycielki męskiej marki- ważne jest globalne podejście do pielęgnacji. Tak samo istotne jest działanie kosmetyków spowodowane odpowiednim dobraniem surowców, np. olejów bazowych, jak skomponowanie odpowiedniego zapachu, bazującego na wiedzy perfumiarskiej. Nie bez powodu we wszystkich naszych zapachowych produktach występują tylko i wyłącznie olejki eteryczne. To nie tylko zapach, ale także działanie, którego nie dają nam syntetyczne olejki.

Rozważmy dwa przypadki: mężczyznę, który się goli i boryka się z podrażnieniami i wrastającymi włoskami; oraz mężczyznę z brodą, który ma problem z przesuszoną skórą i swędzeniem. Wiedzieliście, że olejki eteryczne działają jak składniki aktywne? Działają antybakteryjnie, tonizująco, łagodząco, a także ograniczają  przetłuszczanie się skóry. Dzięki temu, zarówno panowie z podrażnieniami, jak i panowie zapuszczający brodę, mogą uporać się z problemami występującymi przy ich zaroście. Podrażnienia i stany zapalne zostają okiełznane dzięki olejkom działającym antybakteryjnie i łagodząco ( jak np. olejek rozmarynowy, czy olejek lawendowy), natomiast swędzenie i przesuszenie dzięki olejkom przeciwzapalnym takim jak olejek paczulowy czy cedrowy. To taka mała dygresja, która pozwoli Wam zrozumieć, dlaczego tak ważne jest użycie odpowiednich surowców, by oprócz produktu który dobrze pachnie, otrzymać produkt, który także dobrze działa.

Zapewne każdy z Was zauważył, że coraz więcej mężczyzn zaczyna czuć potrzebę dbania o siebie, o swój zarost, a tym samym rośnie świadomość dotycząca używanych kosmetyków. Stosowanie kosmetyków przez mężczyzn przestało być postrzegane jako niemęskie i zupełnie nieuzasadnione. Cieszy mnie niezmiernie fakt, że panowie zaczęli doceniać potencjał i efekty, jakie niesie za sobą używanie kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla nich.  A my, lady barberki czy twórczynie kosmetyków, możemy być dumne, że pomagamy naszym drogim panom o siebie zadbać.

 

 

Pozostaw komentarz